Hakkımızda

Alesta'yı Tanıyalım

1961 yılında ülkemiz sanayinin emeklediği o çalkantılı dönemlerde büyük heyecanlarla, geleceğe dönük büyük beklenti ve hedeflerle başlayan yolculuğumuz Sakarya’da üç tekerlekli bisiklet imalatı ile faaliyete geçti.

Yaşamımızdaki ihtiyaçlara kolaylık getirmek amacıyla başlayan bu yolculuğumuzu 1996 yılından itibaren mobilya sektöründe de sürdürmeye karar vererek masa, sofra ve modüler mobilya imalatına başladık.

Sürekli geliştik, sürekli değiştik, Şirketleşmenin ve kurumsallaşmanın önemini kavrayarak 2004 yılında unvanımızı “Alesta Orman Ürünleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.” olarak değiştirerek yolumuza devam ediyoruz.

Ülkemiz ekonomisine destek ve daha iyi hizmet verebilmek, dünyanın dört bir yanına ulaşabilmek amacıyla uzman bir pazarlama ekibi oluşturduk. Yirmiden fazla ülkeye ihracat yapan, zincir marketlere projeler üreten bir firma haline geldik. Müşterilerimizin ürünlerimize daha kolay ulaşmasını sağlamak için, ürün skalamıza e-ticaret uyumlu ürünlerimizi ekliyoruz.

Kalitenin bir yaşam tarzı olduğuna ve şirketimizin her kademesinde anlaşılması ve benimsenmesi gerektiğine inanıyoruz. Gelişen ve değişen ülke ve dünya pazarlarına uyum sağlayabilmek için kaliteye her zaman öncelik veriyoruz.

Araştırma ve geliştirme faaliyetlerimiz ile, müşteri ihtiyaçlarını iyi analiz ederek, bu ihtiyaçları karşılayacak ürünlerle piyasada var olmayı başardık. Pratik yaşam alanları için tasarlanan ürünlerimizin, kalitesi, renkleri ve ölçüleriyle, farklı yaşam biçimlerine ve kullanım şekillerine göre yüksek standartlarda, insan ve çevre dostu, ürünler olmasına özen gösteriyoruz.

Firmamız; iç ve dış piyasadaki rekabet ortamında ve değişen dünyada çevreye dost ve insan sağlığına duyarlı bir kuruluş olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Doğal kaynakları bilinçli kullanarak, çevreye zarar verecek unsurları ve atıklarımızı takip ederek çevre bilinci konusunda üzerimize düşen sorumluluğu tam anlamıyla taşımaktayız.

Müşteri memnuniyeti için elele çalışan, emekleri, yürekleri ve beyinleriyle en önemli kaynağımız çalışanlarımızla ve uzman kadromuzla senelerdir değişmeyen sadece hizmet heyecanımız, ideallerimiz ve hedeflerimizdir.

img